Omslagpunt voor prive of zakelijke auto
Via deze link kunt u zich aanmelden voor de nieuwsbrief.
Hieronder volgt een klein rekensommetje naar de vraag wanneer het aantrekkelijk is om een eigen auto te hebben met kilometerregistratie. In dit onderzoek worden drie auto’s vergeleken:
- een nieuwe auto
- een gebruikte auto, 50% van de nieuwprijs
- een gebruikte auto, 33% van de nieuwprijs
Bij de berekeningen zijn we van de volgende voorwaarden uitgegaan:
- De kosten voor de nieuwe auto zijn de leasekosten en brandstof
- De gebruikte auto’s worden in 4 jaar afgeschreven, behouden een restwaarde van 10% en we rekenen met een belastingtarief van 50%
- De vergoeding voor de zakelijke kilometers is € 0,19
Het antwoord op de vraag: “Wanneer is het aantrekkelijk om een eigen auto te hebben met kilometerregistratie?”, komt dan uit op het volgende:
- Een nieuwe auto is altijd voordeliger om op naam van de zaak te zetten
- Indien 15.000 kilometer per jaar gereden wordt met een auto 50% van de nieuwprijs aan zakelijke kilometers, dan kunt u de auto beter privé in bezit hebben
- Indien in een gebruikte auto met 30% van de nieuwwaarde wordt gereden ligt het omslagpunt bij 5.000 kilometer per jaar
- Indien u meer zakelijke kilometers rijdt dan 5.000 kilometer per jaar, dan kunt u beter de auto privé in bezit hebben

Een handige site om de autokosten te berekenen vindt u via deze link, u kunt hier ook het omslagpunt voor iedere auto berekenen.
Bronnen: startbedrijf; rekenwijzer
Algemeen nieuws